Keleivių teisės

Teise-i-kompensacija

Teisė į kompensaciją

Atsisakius vežti, atšaukus arba atidėjus skrydį keleiviui gali priklausyti iki 600 EUR dydžio kompensacija (išsamiau žr. skiltį Teisė į kompensaciją).
Teise-i-rupinimasi

Teisė į rūpinimąsi

Atsisakius vežti arba atšaukus skrydį keleiviui turi būti nemokamai pasiūloma maisto ir gaiviųjų gėrimų, atsižvelgiant į laukimo laiką, taip pat turi būti pasiūloma 2 kartus nemokamai paskambinti telefonu, išsiųsti telekso ar fakso pranešimus arba elektroninius laiškus. Tuo atveju kai yra būtina pasilikti vieną ar daugiau naktų, arba kai būtina pasilikti ilgiau nei buvo numatęs keleivis, keleiviui turi būti pasiūlomas nemokamas apgyvendinimas viešbutyje bei transportas iš oro uosto į apgyvendinimo vietą ir atgal. Atidėjus skrydį 2 valandoms ir daugiau (laikas priklauso nuo skrydžio atstumo) keleiviui turi būti nemokamai pasiūloma maisto ir gaiviųjų gėrimų, atsižvelgiant į laukimo laiką, taip pat turi būti pasiūloma 2 kartus nemokamai paskambinti telefonu, išsiųsti telekso ar fakso pranešimus arba elektroninius laiškus. Tuo atveju kai pagrįstai tikimasi, kad išvykimo laikas bus ne anksčiau kaip kitą dieną po anksčiau skelbto išvykimo laiko, keleiviui turi būti pasiūlomas nemokamas apgyvendinimas viešbutyje bei transportas iš oro uosto į apgyvendinimo vietą ir atgal.
Teise-pasirinkti

Teisė atgauti sumokėtą sumą arba vykti kitu maršrutu

Atsisakius vežti arba atšaukus skrydį keleiviui suteikiama teisė pasirinkti: (a) atgauti visą už perkant bilietą sumokėtą sumą, už neįvykusios kelionės dalį arba dalis sumokėtą sumą ir už jau įvykusią kelionės dalį ar dalis sumokėtą sumą, jei pagal keleivio numatytą kelionės planą skrydis nebeteko prasmės, taip pat kai tai aktualu, kuo greitesnį skrydį į pirmąją išvykimo vietą (ši teisė suteikiama taip pat ir tais atvejais, kai skrydis atidedamas ne mažiau kaip 5 valandoms); (b) kaip galima greitesnį nukreipimą kitu maršrutu į galutinę paskirties vietą panašiomis kelionės sąlygomis; (c) nukreipimą kitu maršrutu į galutinę paskirties vietą panašiomis kelionės sąlygomis kitu keleiviui patogiu laiku, jeigu yra vietų.
Teise-atgauti-dali-sumos

Teisė atgauti dalį už bilietą sumokėtos kainos

Perkėlus keleivį į žemesnę klasę nei nurodyta įsigytame biliete, keleiviui turi būti grąžinta nuo 30 proc. iki 75 proc. bilieto kainos (grąžintina dalis priklauso nuo skrydžio atstumo).